7.9 C
London
ΑρχικήΓιοβάνοβιτς: «Είμαι ικανοποιημένος που χάρηκε ο κόσμος»

Γιοβάνοβιτς: «Είμαι ικανοποιημένος που χάρηκε ο κόσμος»

Πολύ χαρούμενος από τη νίκη και την εμφάνιση του Παναθηναϊκού ήταν ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το τέλος του 4-0 απέναντι στον Απόλλωνα.

Ο Σέρβος προπονητής μίλησε για τη χαρά του κόσμου, ενώ τόνισε πως το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Σίγουρα ήταν ένα καλό ξεκίνημα και χαίρομαι που ο κόσμος φεύγει χαρούμενος από το γήπεδο. Ήταν ένα καλό αποτέλεσμα, είναι σημαντικό στο πρώτο ματς πρωταθλήματος που είχαμε αυτό το αποτέλεσμα».

Για το που κρίθηκε το ματς: «Να είμαι ειλικρινής, το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ανεξαρτήτως του ότι το σκορ πήρε αυτή τη διάσταση. Στο ξεκίνημα ο Απόλλωνας ήταν πολύ πιο πιεστικός από μας.

Το παιχνίδι κρίθηκε σε 2-3 φάσεις που εμείς καταφέραμε να δημιουργήσουμε τις συνθήκες για να βρούμε το γκολ, αυτό έκρινε το ματς. Ο Απόλλωνας ήταν μια πολύ καλή ομάδα στον αγωνιστικό χώρο και εμείς σίγουρα έχουμε ακόμη πολλά πράγματα να κάνουμε ως ομάδα για να είμαστε όπως πρέπει να είμαστε στο γήπεδο».