spot_img
12.9 C
London
ΑρχικήΡίζεσπορ : Ο Μεριά έπαιξε τερματοφύλακας στα τελευταία λεπτά κόντρα στη Γκεζτεπέ!...

Ρίζεσπορ : Ο Μεριά έπαιξε τερματοφύλακας στα τελευταία λεπτά κόντρα στη Γκεζτεπέ! (vid)

Η Ρίζεσπορ ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από τη Γκεζτεπέ για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τουρκίας, με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Γκιοκχάν Ακάν, να αποβάλλεται στα τελευταία λεπτά, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να αγωνιστεί ο Γιασίν Μεριά στη θέση του.

Η Ρίζεσπορ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 56′ με τέρμα του Ακμπουνάρ, ο Εντιαγέ έκανε το 2-0 στο 77′ και στο 90′ ο Ακάν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Ωστόσο, η Ρίζεσπορ είχε ολοκληρώσει και τις 5 αλλαγές της και έτσι την εστία κλήθηκε να υπερασπιστεί ο Μεριά, ο οποίος αγωνίζεται στην τουρκική ομάδα από το προηγούμενο καλοκαίρι ως δανεικός από τον Ολυμπιακό.