6 C
London
ΑρχικήΟλυμπιακός: 1- 0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός: 1- 0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Με μοναδικό σκόρερ του ματς τον Χασάν στο 87ο λεπτό, ο Ολυμπιακός νίκησε 1 – 0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, σε φιλικό που έγινε στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.

Ο Πέδρο Μαρτίνς παρέταξε με σχήμα 3-4-3 τους «ερυθρόλευκους», αλλά μόλις στο 9’ προέκυψε η αναγκαστική αλλαγή του Μπόμπι Αλέν. Οι πρωταθλητές Ελλάδας είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τη μερίδα του… λέοντος στις ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα των Ιωαννίνων ήταν εκείνη που απείλησε πρώτη, καθώς στο 52’ είχε δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα. Έκτοτε, ο Ολυμπιακός ήταν εκείνος που είχε τα ηνία του ματς και τις καλές στιγμές, με τον Καραργύρη, όμως, να αντιδρά σωστά όταν χρειάστηκε. Τελικά, οι «ερυθρόλευκοι» ήταν εκείνοι που κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με πλασέ του Χασάν στο 87ο λεπτό, ύστερα από πάσα του Καφού.